50+ best Turkish love quotes (Latest)

Turkish love quotes

Turkish love quotes or phrases are very necessary when you fall in love with a Turkish girl or boy. Especially when you belong outside of Turkey. Every people want to share their feelings in his/her native language. And for deep feelings, it is very necessary to express the feelings in the native language.

The post contains some sad Turkish quotes which are also necessary sometimes couples do angry with each other and need to express his/her thoughts to their partner. So by using these Turkey quotes you can portray your feelings.

Are you angry with your partner and want to send sad Turkish quotes without talk over the phone? Yes, you can do this by using different social media websites. You can use Snapchat, WhatsApp, or Instagram stories to let your lover know that you are angry with him/her.

So let’s read these Turkish language love quotes and choose which quotes are best fits according to your moods. If you are happy you can choose the love quotes, if you feel sad then the sad portion is for you.

Turkish love quotes

best Turkish love quotes

The sun is up, the sky is blue, today is beautiful and so are you.Güneş yukarıda, gökyüzü mavi, bugün çok güzel ve sende öylesin.

I miss you like the sun misses the flower in the depths of winter.Kışın derinliğinde güneşin çiçeği özlediği gibi, Ben de seni özlüyorum.

A broken heart is like a broken mirror it’s better to leave it as it is or hurt yourself trying to put it back together. Kırık bir kalp kırık bir ayna gibidir ve olduğu gibi bırakmak en iyisidir. Aksi takdirde parçaları bir araya getirirken kendini yaralarsın.

I don’t need paradise because I found you. I don’t need dreams because I already have you.Cennete ihtiyacım yok çünkü seni buldum. Hayallere ihtiyacım yok, çünkü zaten sen benimsin.

I wish that you were here, or I was there, or we were together anywhere. Because, I miss you so much.Keşke burada olsaydın ya da ben orada, ya da ikimiz heryerde birlikte. Çünkü seni çok özledim.

Everything about love is true or wrong. That is the only thing nothing told about it is nonsense.Aşkla ilgili herşey doğru, herşey yanlıştır. Hakkında söylenecek hiçbir şeyin saçma olmadığı tek şey aşktır.

I did three things today; miss you, miss you,and miss you.Bugün üç şey yaptim. Seni özledim, seni özledim ve seni özledim.

Love is not about how many days, weeks or months you’ve been together, it’s all about how much you love each other every day.Aşk, kaç gün, hafta veya kaç ay birlikte olduğunuzla alakalı değil, her geçen gün birbirinizi ne kadar çok sevdiğinizle ilgilidir.

You are the source of my joy, the center of my world and the whole of my heart.Sevincimin kaynağı, dünyamın merkezi ve kalbimin bütünü sensin.

You may love this: 30+ best Irish love quotes in Gaelic

Looks may capture the eyes, but it’s the personality that captures the heart.Dış görünüş gözleri ele geçirebilir ama kalbi elde eden kişiliktir.

I miss your voice. I miss your touch. I miss your face. I miss you.Sesini özledim. Dokunuşunu özledim. Yüzünü özledim. Seni özledim.

I want to be in your arms, where you hold me tight and never let me go.Kollarında olmak istiyorum, beni sımsıkı tuttuğun ve asla bırakmadığın.

Love is the full story of a woman’s life; it is just an adventure for a man.Aşk bir kadının hayatının tüm öyküsü, erkek için sadece bir maceradır.

Tell me everything about you. You can go on for hours, I don’t mind.Seninle ilgili herseyi anlat bana. Saatlerce devam edebilirsin. Bence bir mahzuru yok.

You fill my days with happiness and my world with your love. Baby, you are so special to me.Günlerimi, mutlulukla ve dünyamı aşkınla dolduruyorsun. Bebeğim, sen benim için çok özelsin.

Turkish love words for him

Turkish love words for him

Sarılmak, benim için önemlisin demenin sessiz bir söyleniş biçimidir.

Senin her şeyin olmak dışında, hiçbir şey istemedim

Gözlerimi kapattığımda seni görüyorum; Gözlerimi açtığımda seni özlüyorum

O zaman seni sevmiştim ve hala seviyorum; Şimdi seni delicesine seviyorum Ve hep seveceğim.

Sensiz ben yarımım, hiç kimseyi böylesine özlemedim, Keşke seni kollarımda tutabilsem

Kalbimde sonsuza kadar kalacaksın, Basşka hiç kimse olmayacak, seni asla bırakmayacağım, çünkü seni seviyorum

Sen benim için, sabahları kahve, kışın sıcak bir duş, korku dolu zamanlarda derin bir nefes gibisin.

Gözlerinin önünde parçalara ayrılıyorum ama sen beni görmüyorsun.

Eğer aşkın ne olduğunu biliyorsam, bu senin sayende

Aşk birbirine bakmak değil, birlikte aynı yöne bakmaktır.

Her zaman seninle olmayabilirim, ama birbirimizden ayrı düştüğümüz de, unutma; sen benimle olacaksın. Tam kalbimin içinde

Sad Turkish quotes

Sad Turkish quotes

Hiç kimseyle birlikte olmamak yanlış kişiyle birlikte olmaktan iyidir.Being with no one is better than being with the wrong one.

Hayatının bir noktasında anlayacaksın ki, bazı insanlar kalbinde kalabilirler ama hayatında kalamazlar.At some point in your life, you will become aware that some people can stay in your heart but not in your life.

Kırık kanatlarla uçamazsın ve kırık bir kalple sevemezsin.You cannot fly with broken wings, and you cannot love with a broken heart.

Try this also: 75+ best Love you forever quotes

Bu aşk oyunun da vermek de var almak da, ama sen her şeyi aldın!This love game is give and take but you took everything!

Yıldızlar karanlık olmadan parlayamaz.Stars can’t shine without darkness.

Nasıl hissedeceğime ben karar veririm ve bugün mutluluğu seçiyorum.

I am in charge of how I feel, and today I am choosing happiness.

Biri uzaklaşıp gidecek kadar aptalsa, ona izin verecek kadar akıllı ol.If someone is stupid enough to walk away, be smart enough to let him or her go.

Hüzünlü bir ruh, tüm kederini sonsuz boşluğun sessizliğine atabilecek sonsuz bir ufka ihtiyaç duyar!A sad soul needs an infinite horizon which can throw all his sorrow into the silence of the eternal emptiness!

Doğru yolda yürüyerek kendinize altın bir kader yaratırsınız ve başkaları için de gümüş bir astar olursunuz!By walking on the right path, you create a golden fate for yourself and you also become a silver lining for the others!

 

Turkish quotes with Arabic translation

Turkish quotes with Arabic translation

Bir heykelden ne öğrenebilirsin? Ne olursa olsun sakin kalmayı öğrenebilirsin!ماذا يمكنك أن تتعلم من التمثال؟ يمكنك أن تتعلم أن تبقى هادئًا مهما حدث!

İnsanları sömürmekte onur yoktur ve hayvanları sömürmekte de onur yoktur! İnsanları veya hayvanları kendi çıkarlarımız için kullanmak kibirli bir ahlaksızlıktan başka bir şey değildir!لا شرف في استغلال الناس ولا شرف في استغلال الحيوانات! إن استخدام الناس أو استخدام الحيوانات لمصلحتنا الخاصة ليس سوى فجور متعجرف!

Işığı arkanda bıraktığında gölgeler ve karanlık senin kılavuzun olur!عندما تترك الضوء خلفك ، تصبح الظلال والظلام دليلك!

Ne kadar abartırsan o kadar komik görüneceksin!كلما بالغت ، ستبدو مضحكا أكثر!

Baskıcı ülkelerde özgürlük unutulabilir. Özgürlüğü hatırlamak için gökyüzünde uçan mutlu bir martıyı izlemek yeterli olacak!يمكن نسيان الحرية في البلدان القمعية. لتذكر الحرية ، يكفي أن تشاهد طيورًا سعيدة تحلق في السماء!

Hüzünlü bir gün mü geçirdin? Endişelenme, bunu telafi etmek için bütün gecen var! Hüzünlü bir gece mi geçirdin? Endişelenme, telafi etmek için bütün günün varهل كان لديك يوم حزين؟ لا تقلق ، فلديك كل الليل لتعويض ذلك! هل كانت لديك ليلة حزينة؟ لا تقلق ، فلديك اليوم كله للتعويض عن ذلك

Aşk bir gülümsemeyle başlar, bir öpücükle büyür ve bir gözyaşı damlasıyla biter.يبدأ الحب بابتسامة وينمو بقبلة وينتهي بدمعة

Bazen kelimeler kırık cam parçaları gibidir. Sessizce ağzında tutarsan canları acır. Onları konuşursan, seni kanarlar.أحيانًا تكون الكلمات مثل قطع الزجاج المكسور. إذا كنت تمسكهم في فمك في صمت فإنهم يؤذون. إذا تحدثت بها ، فإنها تجعلك تنزف.

Birini seviyorsan bırak gitsin çünkü geri dönerse her zaman senindir. Ve yapmazlarsa, asla olmadılarإذا كنت تحب شخصًا ما ، دعه يذهب ، لأنه إذا عاد ، فهو دائمًا لك. وإذا لم يفعلوا ذلك ، فلن يكونوا كذلك أبدًا

Her zaman yanında olmayabilirim ama uzak olduğumuzda şunu hatırla; benimle olacaksın. Tam kalbimin içinde.قد لا أكون معك دائمًا ولكن عندما نكون بعيدين ، تذكر ؛ سوف تكون معي. داخل قلبي.

Bir çiçek güneş ışığı olmadan açamaz ve insan sevgisiz yaşayamaz.لا يمكن للزهرة أن تزهر بدون أشعة الشمس ، ولا يمكن للإنسان أن يعيش بدون حب.

Turkey love quotes

Gözyaşları beyinden değil, kalpten gelir

Bir erkek bir kadının ilk aşkı olursa şanslıdır. Bir kadın ise, bir erkeğin son aşkı olursa şanslıdır.

Büyük mutluluklar, küçük umutlarla başlar

Try this also: 130+ best I love you more than quotes

İhtiyacınız olan tek şey aşktır. Yinede ara sıra birazcık çikolata zarar vermez

Aşk savaşa benzer. Başlatması kolay, bitirmesi zordur

Gülüşünde yıldızlardan daha güzel bir şey görüyorum

Aşk, birlikte yaşayacağın kişiyi bulmak değil, onsuz yaşayamayacağın birisini bulmaktır

Aşk rüzgar gibidir, onu göremessiniz ama hissedersiniz

Gerçeğin yalancı olabileceğinden kuşkulan ama asla benim seveceğimden kuşkulanma

Hayatta en zor şeylerden biri, kalbinizde söyleyemeyeceğiniz kelimeler olmasıdır

Aşk, hayal gücünün zekaya karşı zaferidir.